• %
 • %
 • %
 • %
 • %
 • %
 • BITCOIN
  481147,179
  % 3,93
 • BIST 100
  %

Dolar Kuru Ne Olacak? (4 ağustos 2020 dolar kuru)

Dolar Kuru Ne Olacak? (4 ağustos 2020 dolar kuru)

Dolar Kuru Artacak mı? Dolar Kuru Düşecek mi?

Dolar kurunun ne olacağı bütün Türkiye’yi fazlasıyla ilgilendiriyor. Dolar kurunun artışının ne gibi sonuçları olduğuna birçok makalemizde yer vermiştik. Olası bir kur artışının enflasyonu artırıcı etkisi olduğuna değinmiştik. Enflasyon artışı ise bize ürün fiyatlarının artışı olarak dönüyor! Kısaca açıklamak gerekirse dolar kuru artıyor ve peşinden enflasyon artıyor. Böylelikle bizim aldığımız ürünlerin fiyatları artıyor diyebiliriz. Temennimiz dolar kurunun daha yatay seyretmesi ve hatta yavaş yavaş düşmesidir. Ancak, piyasasının belirli dinamikleri vardır. Eğer insanların dolara olan talebi artarsa dolar kuru artabilir.

Bizler biraz daha günlük düşünen insanlarız. 4 ağustos 2020 dolar kurunun ne olacağını hepimiz merak ediyoruz. Bayram sonrasında piyasalar bugün açılacak! 4 ağustos 2020 salı günü itibarıyla Türkiye piyasaları açılıyor. Böylelikle aşağı ve yukarı yönlü kur hareketleri hız kazanabilir.

4 ağustos 2020 tarihinde TÜİK enflasyon verilerini açıklayacak! Saat 10:00’da enflasyon verileri açıklanacak! Bunu düşündüğümüz zaman sabah saatlerinde aşağı veya yukarı yönlü bir hareket beklememiz çok doğal olur. Sabahın erken saatlerinde piyasanın hangi yöne yakın olduğunu daha net kestirebiliriz. “Dolar kuru ne olacak?” diye içinizden geçirdiğinize eminiz. Öyleyse finansmanim.com üzerinde kurları takip edebilirsiniz. Bunun yanında döviz çeviriciyi kullanarak daha net sonuçlar görebilirsiniz.

Dolar kuru, birçok neden artabilir veya düşebilir. Öncelikle günün önemli olaylarına bakmamız gerekebilir. Bunun yanında dünya üzerindeki gelişmeleri yakından takip etmeliyiz.

Döviz Kurlarını Finansmanim.com üzerinden takip edebileceğinizi biliyorsunuz. Borsa, altın fiyatları be kripto paraları da bizimle inceleyebilirsiniz.

https://www.finansmanim.com/doviz-kurlari/

Bir önceki yazımız olan Tüik Enflasyon Verileri (4 Ağustos 2020) başlıklı makalemizde dolar kuru enflasyon ilişkisi, enflasyon nedir ve tuik enflasyon verileri hakkında bilgiler verilmektedir.

Yazıyı Değerlendir
[Toplam: 0 Ortalama: 0]