• %
 • %
 • %
 • %
 • %
 • %
 • BITCOIN
  480880,367
  % 3,63
 • BIST 100
  %

Son Zamanlarda Düşen Dolar Kuru 6,95 Seviyelerinde Dolanıyor!

Son Zamanlarda Düşen Dolar Kuru 6,95 Seviyelerinde Dolanıyor!

Dolar kuru, bir süredir düşmeye devam ediyor. Geçen hafta 7,20’nin üzerinde çıktığında piyasaya korku vermişti. O andan itibaren etkili adımlar atıldı. Ciddi gümrük vergileri ve yasaklar getirildi. Vergiler ve yasakların şimdilerde etkili olduğu görülüyor. Dün 6,97 ile 7,08 bandında dolar kurunun dalgalandığını gördük. Dolar/TL, bu hafta düşüşünü sürdürdü. 14 Mayıs 2020 tarihi için şunları söyleyebiliriz. Dolar/TL, saat 19:16 itibarıyla 6,9537’den işlem görüyor.

EURO, YUAN, STERLİN NE KADAR?

Döviz kurlarında büyük düşüşler yaşanırken genellikle beraber ilerleyebilirler. Dolar kurundaki düşüşü gördüğünüze göre euro, yuan ve sterline gelelim. Aynı dakikalarda euro/TL 7,5074’den işlem görüyor. sterlin/TL ve Yuan/Tl fiyatlarını merak ediyorsanız finansmanim.com üzerinde hepsini bulabilirsiniz. Dolar endeksi, önceki kapanış fiyatının altında ilerliyor. Destek ve direnç noktalarını merak ediyorsanız sitemiz üzerinde gezinebilirsiniz. “1 dolar ne kadar?” diye soruyorsanız hesaplama araçlarımızı kullanabilirsiniz. Döviz

DOLARDA DÜŞÜŞ SÜRECEK Mİ?

Piyasada işlem gören döviz kurları hakkında konuşmak zordur. Hiçbir kimse kesin olarak bilemez. Dolar kuru hakkında beklentilerimiz olabilir. Analistler beklentiler ortaya koyabilir. Ancak her beklentinin gerçekleşme ihtimali kadar gerçekleşmeme ihtimali de bulunmaktadır. Son zamanlarda çeşitli söylentiler ortaya atılıyor. İnanmak istediğiniz ve size yakın gelen düşüncelere göre hareket edebilirsiniz. Analistler,  koronavirüs (Kovid-19) salgını ve karantina tedbirlerinin alınmasının veya kaldırılmasının piyasa üzerinde etkili olduğunu söylüyorlar. Piyasaların koronavirüs ile birlikte hareket ettiğini söyleyebiliriz. Eğer işler iyiye giderse herkesin mutlu olacağını söyleyebiliriz.

Ödemeler dengesinin Mart ayında 4,9 milyar dolar açık verdiği haberi gündeme düştü. Ödemeler dengesi ve cari açık hakkında önemli gelişmeler yaşandı. Piyasada birçok veri takip edilerek döviz kurlarına yön veriliyor. 12 aylık cari açık ve Avrupa’ya yapılacak ihracata göre döviz kurlarımız şekillenebilir. Hiçbir biçimde yatırım kararlarınızı etkilemek bizim haddimize değildir. Döviz kurları ile ilgileniyorsanız bol bol okumak zorundasınız. Finansmanim.com blogunda vakit geçirerek bilgi seviyenizi artırabilirsiniz.

GÜNCEL DÖVİZ KURLARINI GÖRMEK İÇİN TIKLAYIN

Finansmanim.com 

Yazıyı Değerlendir
[Toplam: 4 Ortalama: 4]